خلاصه تولید توت فرنگی

خلاصه ای از تولید توت فرنگی به روش هیدروپونیک

در صنعت گلخانه داری به صورت هیدروپونیک جهت تولید محصولی مانند توت فرنگی عوامل و افراد متعددی دخیل هستند تا محصول توت فرنگی بدست مصرف کنندگان محترم برسد. در ابتدای کار جهت ساخت گلخانه باید اداراتی مانند آب و برق و گاز و واگذار کنندگان زمین وارد عمل شوند و بعد از آن متخصصین گلخانه ساز کار ساخت گلخانه را شروع می کنند سپس متخصصین تولید جهت آماده سازی بستر کشت از کارگران زحمتکش منطقه استفاده می نمایند. بستر کشت قسمت های مختلفی دارد که در تهیه آن از گمرکات کشور گرفته تا کارخانه های تولیدی داخل کشور دخیل هستند. پس از آماده سازی بستر کشت نوبت به تهیه نشای گیاه مورد نظر می رسد که در این قسمت نیز متخصصین و کارگران متعددی جهت تولید نشا مشغول به کار می باشند.

پس از کشت نشا نوبت به تهیه مواد غذایی لازم جهت رشد و نمو توت فرنگی می رسد. در این مرحله متخصصین و مشاوران و فروشندگان کود های مخصوص توت فرنگی ( منظور کود دامی نمی باشد) به خدمات رسانی مشغول می باشند. در این بین نقش کارگران زحمتکش فصلی نباید فراموش شود که در تمامی مراحل تولید حضور دارند.

پس از رشد و نمو گیاه وارد مرحله رسیدگی میوه توت فرنگی می شویم . در این مرحله جهت بسته بندی مناسب توت فرنگی ، تولید کنندگان کارتن و ظروف یکبار مصرف تولیدات خود را راهی گلخانه های هیدروپونیک می نمایند. در ادامه محصول به میادین میوه و تره بار فرستاده می شود و توسط حجره داران به دست مغازه داران و یا صادر کنندگان میوه می رسد و در آخرین مرحله محصول توسط توزیع کنندگان میوه در سطح شهر به دست مصرف کنندگان محترم می رسد. در تمامی این مراحل جا به جایی تمامی موارد بالا توسط ماشین های مخصوص باربری صورت می گیرد که  به نوبه خود نقش مهمی در این صنعت ایفا می نمایند.

تهیه و نتظیم: شرکت یگانه اندیشه اگرین

با تشکر از حسن توجه شما. لطفا جهت دریافت هرگونه اطلاعات در زمینه ساخت و مشاوره گلخانه های هیدروپونیک با شماره های مشخص شده در وبسایت شرکت تماس حاصل نمایید.

نویسنده : وحید امام